Strona główna > Sport i Turystyka > Nurkowanie > Montaż wędek wysokiej jakości

Montaż wędek wysokiej jakości

Montaż wędek wysokiej jakości

Cześć, zastanawiam się powoli nad zakupem nowej wędki, ale ze standardowych modeli już rezygnuję na rzecz doświadczonej pracowni. Wolę zamówić coś konkretnego, pod rękę. Może macie podobne doświadczenia i jesteście w stanie wskazać człowieka, który zna się na swoim fachu.

Lupusx

Posty: 3

 
Mam wędkę z pracowni fishingcenter.com.pl. Powiem tylko, że bardzo mnie zaskoczyła różnica w wyważeniu, a miałem dość dobre wędki wcześniej stworzone na bazie amerykańskich komponentów. Jak łowisz tylko dla relaksu to pewnie wystarczy ci klasyka. Natomiast przy poważniejszych planach to jednak warto trenować na wędce wykonanej pod siebie.

namok

Posty: 13

 
Już po pierwszym kontakcie z wędką spersonalizowaną wiesz, że to jest właśnie faktyczna jakość. Seryjna produkcja niestety nie zapewnia ci tego, czego faktycznie potrzebujesz. Każdy wędkarz ma trochę inny charakter, a jak zamówisz wędkę to wtedy dopiero możesz pracować nad osiągnięciem mistrzostwa w wybranym stylu. Tak mi się przynajmniej wydaje.

marcin225

Posty: 7

 
Jak miałem „marketową” wędkę to ręka mi się strasznie szybko męczyła. Wziąłem od mistrza kij i nie mam już z tym problemów.

Kerty67

Posty: 26

 
Jakbym miał wybierać to oczywiście włókno węglowe postawiłbym nad włókno szklane. Ze szklanym mam raczej niemiłe doświadczenia.

ernolo

Posty: 8

 
Na początku naturalnie testowałem wędki segmentowe, jednoczęściowe i teleskopowe. Zostałem przy jednoczęściowych, bo jakoś najbardziej mi leżą. Bardziej wytrzymałe i takie bym na twoim miejscu zamawiał.

Motospec

Posty: 24

 
Do analizy masz sporo parametrów wędki przed zamówieniem. Akcja, długość, waga, oczywiście ciężar wyrzutu. Tanie wędki łatwo złamać przy błędnym nałożeniu zestawu, a to się jednak zdarza.

Lupusx

Posty: 6

 
Najlepiej się uczyć na wędce dopracowanej w najwyższym stopniu, zamówionej, bo wtedy masz świadomość, że od wędki twój sukces już nie zależy, tylko przede wszystkim od techniki. To jest inna jakość łowienia jednak, jeżeli oczywiście zamierzasz bardziej rozwijać pasję.

roudee22

Posty: 20