Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna z naprawdę mocnego i trwałego styropianu jest mi potrzebna. Ktoś coś? Możecie podpowiedzieć jakiegoś producenta, sklep itp.? Głównie zależałoby na gzymsach pod dach i pod balkon. Oczywiście przy takich dekoracjach odporność na warunki atmosferyczna to kluczowa sprawa. Z jakimi materiałami macie dobre doświadczenia?

mew soncz7777

Posty: 4

 
Mam zamiar zrobić sobie dekoracje z takiego styropianu ozdobnego w domu, ale właśnie sęk w tym, że nie wiem na jaką, w sensie – czyją sztukaterię się zdecydować. Producentów jest co najmniej kilkunastu na polskim rynku dostępnych z tego co widziałem.

labuh

Posty: 17

 
Jak myślicie, czy zupełny laik, który jedyne co w domu wykładał to panele poradzi sobie z montażem sztukaterii? Jak to u was wyglądało? Udało się bez problemów skleić elementy, żeby to miało ręce i nogi?

namok

Posty: 10

 
Niby ozdób tego rodzaju jest sporo, ale jak ostatnio potrzebowałem trochę innego rodzaju gzymsu niż standard to był problem. Brakuje tych kształtów mniej typowych, za to dużo jest uniwersalnych, klasycznych modeli.

Yuri20

Posty: 8

 
Taką sztukaterię zewnętrzną jak gzymsy, bonie, listwy, czy podpory i kolumny to można w fajnym standardzie od Perfect Styr kupić. Produkują porządne, solidne detale, które dobrze sobie radzą w kontakcie z wilgocią, wiatrem, czy generalnie warunkami pogodowymi. Nie niszczeją tak szybko jak sztukateria innych producentów. Ja dostaję sporo zamówień na projekty właśnie z wykorzystaniem takiej sztukaterii ostatnio i klienci na jakość elementów nie narzekają.

TomekK

Posty: 9

 
Firma mojego kolegi takie dekoracje kładzie ale skąd oni sztukaterię kupują to nie mam pojęcia. W każdym razie widziałem kilka ich realizacji i naprawdę fajnie to estetycznie wygląda. Głównie mam na myśli wykończenia wnętrz.

Fowl1990

Posty: 24

 
Zastanawiam się nad sztukaterią zewnętrzną, ale trochę się boję na ile taki styropian sobie z pogodą poradzi. Deszcz, śnieg, grad, słońce, mróz – wiadomo jaka jest pogoda w Polsce, bardzo wymagająca i też dla takich dekoracji nie za przyjazna.

Grabow12

Posty: 11

 
Kiedyś miałem pomysł, żeby sobie sztukaterię w domu wyłożyć, ale mi przeszło. Jakoś mi się takie ozdobniki kojarzą z bardziej eleganckimi wnętrzami w starym stylu, nie wiem czy w mieszkaniu w bloku by to dobrze wyszło...

Marioleczka

Posty: 25

 
Listwy przypodłogowe zamawiałem parę tygodni temu przez portal perfectstyr.com.pl i montaż przebiegł gładko. Póki co dobrze się zachowują, nic nie pęka, nic się nie odkleja, jest w porządku. Główną ich ofertą poza listwami jest w sumie sztukateria ozdobna i na pewno w perspektywie jeszcze końcówki tego roku będę chciał taką dekorację u siebie w domu wyłożyć.

mew soncz7777

Posty: 14

 
Jeszcze kupić sztukaterię do wnętrz to nie jest problem, ale elewacyjne elementy są trudno dostępne. Oczywiście mówię o takich w dobrej jakości, bo taniego dziadostwa to nie brakuje.

Kamil87rak1

Posty: 6